V tomto přehledu zpráv se vydáme do New Yorku, abychom zjistili, jak se město připravuje na extrémní počasí způsobené změnou klimatu. Navštívíme také dům v Německu vyrobený z recyklovaných materiálů a demoličního odpadu a prozkoumáme obrovský potenciál střech jako nového mnohavrstevnatého městského prostředí.
Jak se New York stává odolným vůči extrémnímu počasí
Extrémní počasí kraluje novinovým titulkům a nutí nás měnit infrastrukturu našeho města tak, abychom zůstali vůči němu bezpečí. Město New York učinilo z dopadů klimatických změn jednu ze svých hlavních priorit a je odhodláno nabídnout svým obyvatelům solidnější ochranu před budoucími výkyvy počasí. „Chceme zajistit, aby naše město bylo připraveno čelit silným dešťům a záplavám,“ říká zástupkyně newyorského komisaře pro projektování infrastruktury Thu-Loan Dinhová. „Budujeme infrastrukturu, abychom se rychleji vzpamatovali a ochránili naše místní komunity.“
Dinhová v rozhovoru pro Construction Dive vysvětlila plány New Yorku na vybudování nových vodovodů, kanalizací, ulic a veřejných prostranství, díky nimž budou pobřežní oblasti lépe vzdorovat nepřízni klimatu a budou tak bezpečnější. Rozhovor si můžete přečíst zde.
Bydlení v rámci trendu oběhového hospodářství: dům postavený z recyklovaných materiálů a demoličního odpadu
Po osmi létech výzkumu a vývoje v oblasti stability konstrukcí se německé společnosti Büscher podařilo dokončit dům, který je ze 75 % postaven z recyklovaného stavebního a demoličního odpadu. Výstavba domu pro tři rodiny s prefabrikovanými prvky připravenými k natírání byla dokončena za pouhé tři měsíce. Vnitřní stěny jsou vyrobeny ze 100 % recyklovaného kameniva, které bylo vyrobeno pomocí drticího a třídicího zařízení poháněného obnovitelnou energií.
Společnost Büscher ze Severního Porýní-Vestfálska, která začala vyrábět beton před více než 60 lety, o sobě tvrdí, že je první firmou, která toho dosáhla. A nehodlá se u tohoto úspěchu zastavit: společnost již uvažuje o případné demolici domu. Až nadejde tento den, vnitřní stěny budou zrecyklovány na nový beton. Celý příspěvek si můžete přečíst zde.
Městské střechy jsou klíčem k mnohavrstevnatému městu
Architekti, developeři a urbanisté objevují obrovský potenciál městských střech, která se stává jakousi novou vrstvou veřejného prostoru. Střechy, které představují až 25 % rozlohy měst, mohou začít sloužit novým zajímavým účelům od městského zahradničení až po společenské prostory, sportoviště a kulturní zařízení. Blog ArchDaily se zaměřil na některé z nejinspirativnějších střešních projektů na světě, které ukazují nekonečné možnosti tohoto nového městského prostředí.
Podívejte se, co zjistil zde.